Ovogodišnja manifestacija Europskog dana jezika održana je 26.09.2024. godine ispred vinkovačke gimnazije. Sudjelovalo je 10 škola Vukovarsko-srijemske županije, a tema je bila “Kultura u jednom zalogaju”. Svaka škola je prezentirala specijalitete neke države te pripremila brojne kvizove i igre za učenje novih riječi i zanimljivosti. Tako ste na našem štandu mogli provjeriti kako bi izgledalo vaše ime na poljskom jeziku, probati tradicionalna jela, poput chrusciki (slastica slična našim kroštulama) ili placki ziemniaczane (palačinke od krumpira). Nakon obilaska Poljske mogli ste probati langošice i doboš tortu u Mađarskoj ili kolač od mrkve u Gruziji. Mogli ste otići u Dansku i probati ukusne sendviče. Na ovaj način su nas učenici, zajedno sa svojim nastavnicima podsjetili na važnost podizanja svijesti o bogatoj europskoj jezičnoj i kulturnoj raznolikosti. Sudjelovali su učenici Ivano Uglik, Luka Milobara, Veljko Vasiljević, Filip Lukić, Filip Galović, Miloš Jakšić, Fran Ivoković, Marino Harhaj, Emil Boršić, Ivana Avrić, Lucija Blažević i Tea Tucaković u pratnji profesorica aktiva stranih jezika Nataše Udovičić, Tanje Stakić, Tamare Tomić i Maje Pupovac.