Local Health for Global Health:  Care and Share

U vremenu od 7.10. do 13.10. 2015. Tehnička škola Nikole Tesle ponosno je sudjelovala u programu Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport u okviru ERASMUS + programa. Naziv projekta je LOCAL HEALTH FOR GLOBAL HEALH:CARE AND SHARE. U programu je sudjelovalo još 5 država, Češka, Portugal, Bugarska, Estonija i Mađarska. Učenici IV.b TR  Marko Domazet, Vedran Mikolčević, Ivan Debeljuh i učenici III1 ET  Ivan Islentiev i Lazar Lemajić  sudjelovali su u programu u pratnji profesora  Tanje Stakić i Davora Filipjaka. Prva mobilnost odrzala se u Češkoj u Gimnaziji Uherské Hradišté,gdje su učenici predstavili svoje skole, regije i drzave. Prikazali smo i tipičnu hrvatsku kuhinju ostalim sudionicima.U okviru projekta sudjelovali smo na radionicama „Diseases in the past“ i „ Grandma ҆s remedies“.  Također smo predstavili najtipičnije ljekovito bilje naseg kraja. Osim tema vezanih za zdravlje kako u proslosti tako i u sadasnjosti, projekt ima veliki naglasak na učenju jezika,kultura i obicaja.

Naša škola  domaćin je u jesen  2017. godine.